гыйнвар, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Дурт-Мунча, Түбән Биш һәм Кәдер авылы җирлекләрендә халык җыеннары узды. Җыенда авыл халкы белән берлектә агрофирма һәм бүлекчә җитәкчеләре,  җитәкчеләр һәм хезмәткәрләр катнашты. Кәдер авылында җыенны район башлыгы Р.Г.Кәримов башлап җибәрде. Районыбызның 2016 елга социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2017 елга куелган бурычлары белән район башкарма комитеты җитәкчесе И.Ф.Хафизов таныштырды. Авыл җирлекләрендә ел дәвамында башкарылган эшләрнең торышы һәм алдагы елга планнаштырылган эшләр хакында авыл җирлекләренең башлыклары сөйләде.

25 гыйнвар - Россиядә студентлар көне булу уңаеннан, район башлыгы Р.Г.Кәримов районыбыз студентларына үзенең ихлас күңелдән әйтелгән теләкләрен һәм җылы котлау сүзләрен җиткерә. Кадерле студентлар! Бүген районыбыз үсешендә хәлиткеч роль уйнаучы сәләтле яшьләргә үсәр өчен барлык мөмкинлекләр дә булдырылган. Белем бирү сыйфатын арттыру, яшьләрнең ял сәгатьләрен оештыру һәм сәламәт яшәү рәвешен көн үзәгенә куюга зур игътибар бирелә. Бүген күбегез фән өлкәсендә зур уңышларга ирешә, халыкара дәрәҗәдәге бәйгеләрдә һәм олимпиадаларда җиңү яулый.
“Җитештерү һәм куллану калдыклары турында”Федераль Закон(24 июнь,1998ел,№89) нигезендә кече һәм урта эшмәкәрлекнең барлык субъектлары калдыкларның барлыкка килү,куллану,зыянсызландыру һәм урнаштыру турында Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгының территорияль идарәсенә хисап бирергә тиеш.Бу табигатьне саклауга юнәлдерелгән законнарның үтәлешен тәэмин итү һәм калдыкларның әйләнә-тирә мохиткә тәэсирен минимизацияләү максатында эшләнә.
Зәйдә өч һәм аннан күбрәк сыер асраучыларга сыер саву аппаратлары бирү район программасы быел да гамәлдә. 2015 елда өч һәм аннан күбрәк сыер асраучы – 109, 2016 елда исә 25 гаиләгә сыер саву аппараты тапшырылган. 2017 елда исә 14 гаилә аппаратлы булуга теләк белдереп гариза биргән.
Шушы көннәрдә Бөгелмә шәһәрендә А. В. Тарасов исемендәге “Алтын алка” клубы призына яшь хоккейчыларның Бөтенроссия ярышлары республика этабы узды.Ярыш нәтиҗәләреннән күренгәнчә, Зәй командасы дүртенче урынны алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: