2016 елның сайлау компаниясенә нәтиҗә ясалды.

2016 елның 17 октябре, дүшәмбе
Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясе (7 нче чакырылыш)Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутатларын сайлау нәтиҗәләре буенча республиканың территориаль сайлау комиссияләре җитәкчеләре белән берлектә киңәшмә уздырды. Киңәшмәдә Татарстан Республикасы Дәүләт Советы рәисе Ф.Х.Мөххәммәтшин,Татарстан Республикасы Дәүләт Советы рәисе урынбасары Юрий Камалтынов,Татарстан Республикасы Президенты Аппараты җитәкчесе урынбасары -Татарстан Республикасының территорияләр белән эшләү бүлеге идарәсе башлыгы Илнур Гариповлар катнашты. Киңәшмә котлау тантанасы белән тәмамланды. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов Рәхмәте Зәй шәһәре территориаль сайлау комиссиясе рәисе Ландыш Госман кызы Ананьевага тапшырылды. «Иң яхшы информацион аңлату эшчәнлеге» республика конкурсы нәтиҗәләре буенча «Яшьләр һәм сайлау!» номинациясендә җиңүче дип, Зәй районы территориаль сайлау комиссиясе билгеләнде. «Бердәм эш-уңыш нигезе» номинациясендә Зәй шәһәр сайлау комиссиясе җиңүче,- дип табылды.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: