Зәйдә район Икътисад Советының чираттагы утырышы узды

2020 елның 2 июне, сишәмбе

Бүген Икътисади Советның чираттагы утырышында «Татэнерго» АҖ филиалы - Зәй ГРЭСЫ эшчәнлегенең гыйнвар-апрель айларындагы төп нәтиҗәләре һәм 2020 елга перспектив үсеш планнары каралды. «Татэнерго» АҖ филиалы - Зәй ГРЭСы филиалы баш инженеры Юдин Андрей Сергеевич эшчәнлекнең төп юнәлешләре: электр энергиясе эшләп чыгару, егәрлек сату күләме, Зәй ГРЭСЫ буенча җылылык энергиясен җибәрү күләме турында сөйләде. 2020 елга капиталь төзелеш планы 10 объектны үз эченә ала, шул исәптән җылылык челтәрен модернизацияләү буенча 3 объект: Рафыйков урамы, Җиңү Проспекты 1/23, төп корпустан алып Зәй ГРЭСЫ көнбатыш коймасына кадәр урыннар керә. Иң зур объект-су асты каналларын техник яктан яңадан җиһазландыру. Зәй ГРЭСЫ хезмәткәрләренең исемлек буенча уртача саны 2020 елның 30 апреленә 822 кеше тәшкил итә, шул исәптән сәнәгый-җитештерү персоналы – 800 кеше, сәнәгый булмаган персонал – 22 кеше. Салымнар буенча исәп-хисап законнарда билгеләнгән вакытта тулы күләмдә башкарыла. Агымдагы елга перспектив үсеш планнары турында сөйләгәндә, предприятиенең нәтиҗәле эш режимнарын һәм кулланучыларны электр һәм җылылык белән тәэмин итүнең ышанычлылыгын тәэмин итүгә юнәлдерелгән дүрт төп бурычны билгеләргә мөмкин. Аларга түбәндәгеләр керә: 2020 елга Зәй ГРЭСЫ инвестиция программасына кертелгән эшләрнең тулы күләмендә башкарылуы; 2020-2021 елларда җылылык һәм җылылык челтәрләрен җылыту сезонына әзерләү кысаларында планлаштырылган чараларны үтәү; төп һәм ярдәмче җайланмаларга ремонтны вакытында һәм сыйфатлы итеп үткәрү, ышанычлы, аварияләрсез эш режимын тәэмин итү; матди ресурсларны экономияләүгә, чыгымнарны оптимальләштерүгә һәм финанс нәтиҗәсен яхшыртуга юнәлдерелгән предприятие бюджеты белән нәтиҗәле идарә итү. Утырышка йомгак ясап, район башлыгы Разиф Галиевич Кәримов җитештерү мәсьәләләре буенча үз киңәшләрен бирде һәм тотрыклы, җайга салынган эш өчен рәхмәт белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: