июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе
Бүген православие динендәгеләр Питрау бәйрәмен билгеләп үтә. 12 июль – җәйнең кыл уртасы, бу көнне тереклек һәм үсемлекләр дөньясында үзгәрешләр башлана, нәкъ көн уртасында кошлар сайраудан туктый. Бу көнне җыеп киптерелгән кыр чәчәкләре, барлык авырулардан файдалы диләр.
Зәй эчке эшләр бүлегендә агымдагы елның 6 ае нәтиҗәләре буенча утырыш үтте. Аның эшендә район башлыгы Разиф Кәримов, районның хокук саклау органнары хезмәтләре җитәкчеләре, эчке эшләр бүлеге хезмәткәрләре катнашты.
15 июльдә якташыбыз, язучы Сөббух Рәфыйковның тууына 105 ел була. Зәйдә ел саен аның каберен зыярәт кылу матур традициясе яши. Активистлар, җәмәгать эшлеклеләре катнашындагы искә алу чарасын быел да Сөббух Рәфыйков исемендәге үзәк китапханә белгечләре оештырды.
Зәйдә ветераннар өчен ел саен төрле чаралар, экскурсияләр оештырыла. Аларны оештыруда башлап йөрүчеләрнең берсе - “Мефро уилз Руссия – Зәй заводы” ветераннар советы рәисе Илдус Ибраһимов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: