июнь, 2018 ел
пәнҗешәмбе
Беренче июньнән Зәйдән 65 укучы җәйге каникуллар вакытында эшкә кереште. Яшүсмерләр Зәй ГРЭСына һәм яшьләр эшләре идарәсенә эшкә урнаштырылды.
Бүген хакимияттә район башлыгы урынбасары В.Г.Акатьев, шәһәр башлыгы урынбасары Е.В.Недошивина катнашында Зәй муниципаль районы Советының социаль яклау, балалар һәм яшьләр эшләре буенча һәм Зәй шәһәренең яшьләр сәясәте, социаль сәясәт, мәгариф, сәламәтлек саклау һәм мәдәният буенча даими комиссияләренең уртак утырышы узды.

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе хәбәр итүенчә, 8 июньдә Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән туфракта - 1 градуска кадәр салкын булырга, кырау төшәргә мөмкин. Сак булыгыз!

7 нче июендә Казанның "Пирамида" сараенда "Ел табибы-Ак чәчәкләр-2018" бәйгесенә йомгак ясау тантанасы узды. Тантаналы чарада район башлыгы Р.Г. Кәримов, районның баш табибы Р.Р. Әмиров, педиатрия бүлеге табиб-педиатры Г.М. Абрамов катнашты. “Беренчел звенода иң яхшы табиб" номинациясендә җиңүгә Зәй үзәк район хастаханәсенең педиатрия бүлеге табиб-педиатры Григорий Абрамов иреште.
Җәй башлану белән ял һәм сәламәтләндерү лагерьлары балаларны кабул итә башлый. Районда атна дәвамында аларны тантаналы төстә ачу чаралары үтте. 6 июньдә шәһәр читендә урнашкан “Йолдызлык” лагеренда да беренче смена эшли башлады. Лагерьне тантаналы төстә ачуда район башлыгы Р.Г. Кәримов, җитәкчеләр һәм әти-әниләр катнашты. Быел лагерьның беренче сменасына 120 бала килде. “Йолдызлык”та 4 сменада барлыгы 460 бала ял итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: