апрель, 2018 ел
җомга
Ямьле апрель ае - Тукай ае буларак күңелгә кереп калган. Шуны истә тотып Үзәк балалар китапханәсендә “Уймак кыз” балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр белән “Без - Тукай оныклары” дип исемләнгән әдәби кичә уздырылды. Әкият геройлары белән курчак театры тамашасында очрашу да, бөек шагыйребезгә багышланган электрон презентация дә, күргәзмәдәге матур – матур әкиятләр һәм шигырь китаплары да – бар да ошады сабыйларга. Ә шагыйребезнең, дөнья халыкларының 15 телендә тәрҗемә итеп бастырылган “Шүрәле” әкиятен, балалар кулдан – кулга йөртеп кат – кат карадылар.
Бүген Зәйнең “Нур” мәчетендә кичен Мигъраҗ кичәсе була. Мигъраҗ кичәсе Рәҗәб аеның егерме алтынчы көненнән егерме җидесенә каршы кичкә туры килә. «Нур» мәчетендә әлеге кичә уңаеннан вәгазь укыла, ястүдән соң тәсбих намазы укыла.

13 нче апрельдә зур залда район башлыгы Р.Г.Кәримов рәислегендә район һәм шәһәр Советы утырышлары узды. Аның эшендә Зәй шәһәре прокуроры, Совет һәм Башкарма комитет җитәкчеләре, җаваплы белгечләр, территориаль һәм дәүләт органнары, масса-күләм мәгълүмат чаралары хезмәткәрләре катнашты. Утырышта финанс-бюджет палатасы рәисе В.Э.Шакирҗанова, контроль-исәпләү палатасы рәисе С.М.Минебаева, эчке эшләр бүлеге башлыгы урынбасары А.Н.Симцов, Зәй шәһәре прокуроры Р.Р.Кәримов, җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре палатасы рәисе Р.Р.Шәйхиев, Советның юридик бүлек башлыгы В.В.Кудряшов һәм район Советы гомүми бүлегенең кадрлар белән эшләү секторы мөдире М.Г.Сергеевалар чыгыш ясады. Көн тәртибенә кертелгән барлык сораулар буенча район һәм шәһәр депутатлары тиешле карарлар кабул иттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: