февраль, 2018 ел
җомга
Бүген Зәй Пенсия фонды хезмәткәрләре 2017 нче елгы эшчәнлекләре буенча хисап тотты. Ел нәтиҗәләренә багышланган киңәшмәдә район башлыгы Разиф Кәримов, Россия Пенсия фонды Татарстан Республикасы идарәсенең социаль түләүләр бүлеге башлыгы Гөлсинә Сабирова һәм башка вазифаи затлар катнашты.
Сталинград сугышында Җиңүгә 75 ел тулу һәм эзтабарлар хәрәкәте оешуга 50 ел тулу уңаеннан 1 февральдән Татарстан Республикасы буенча “Хәтер маршы – 2018” старт алды. Шул уңайдан бүген Зәйнең “Гвардия” һәм “Форпост” эзтабарлар отрядлары активистлары , шәһәрнең 3нче һәм 4нче мәктәп укучылары митингта катнашып, Азатлык китерүче солдат һәйкәленә чәчәкләр салдылар.

Зәй муниципаль районы Советы һәм Башкарма комитеты “Зәй офыклары” газетасы ветераны, танылган журналист, Россия һәм Татарстан Журналистлар берлекләре әгъзасы Вәсимә Мөхәммәт кызы Рәхмәтуллинаның вакытсыз арабыздан китүе уңаеннан якыннарының, туганнарының, хезмәттәшләренең авыр кайгысын уртаклаша.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: