гыйнвар, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Югары Пәнәче һәм Бигеш авылы җирлекләрендә халык җыеннары узды. Районыбызның 2016 елга социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2017 елга куелган бурычлары белән район башлыгы Р.Г.Кәримов таныштырды. Авыл җирлекләрендә ел дәвамында башкарылган эшләрнең торышы һәм алдагы елга планнаштырылган эшләр хакында авыл җирлекләре башлыклары М.Х. Тухтаров һәм И.Р.Вәлиевлар сөйләде. Авыл халкының эшлекле активлыгын арттыру һәм кече хуҗалыкларны тагын да үстерү мөһимлеге турында район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы А.Н. Нургатаевич ассызыклады. .

Зәй шәһәр прокуратурасы системалы төстә экстремистик гамәлләргә каршы чаралар турында закон таләпләре үтәлешен контрольдә тота. Интернет челтәрендәге сайтларны күзәтү барышында федераль исемлеккә экстремистик материал буларак кертелгән берничә публикациянең куелуы ачыклана. Әлеге материаллар 4 сайтта ачыктан-ачык карау мөмкинлеге булган формада урнаштырылган. Ә РФ территориясендә мондый эчтәлектәге материалларны ясау, саклау, тарату закон белән тыела. Хәзер әлеге 4 сайт суд карары белән туктатылды. Бер үк вакытта Роскомнадзорга әле сайтларга керүне чикләү максатында Бердәм реестрга кертү өчен суд карары нөхсәсе җибәрелде. Шәһәр прокуратурасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: