Зәйдә Герой - шагыйрь Муса Җәлил истәлегенә хәтер сәгате узды

2019 елның 15 феврале, җомга
15 февральдә Россиядә герой-шагыйрь Муса Җәлилнең тууына 113 ел тулу билгеләп үтелә. Дөнья әдәбиятында үз исемнәрен мәңгеләштерүчеләр күп. Ләкин фашист лагерьларында язылган шигырьләре һәм җырлары белән исемен мәңгеләштергән Герой Муса Җәлил кебек шагыйрьләр берничә генә. 14 февральдә шагыйрь, Советлар Союзы Герое Муса Җәлилнең тууына 113 ел тулуга багышланган чаралар кысаларында район мәдәният йортының тамаша залында хәтер сәгате узды, анда район мәдәният йорты хезмәткәрләре китапханә һәм 1 нче номерлы мәктәп укучылары белән берлектә балаларга шагыйрьнең катлаулы биографиясе, аның иҗаты турында сөйләделәр, укучылар шагыйрьнең шигырьләрен укыдылар. Герой шагыйрь һәм аның атаклы "Моабит дәфтәрләре»турындагы документаль фильмнарын карадылар һәм үзара әңгәмә кордылар.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: