Зәйдә иҗтимагый совет утырышы узды

2018 елның 14 декабре, җомга

Бүген хакимияттә С. А. Хватков рәислегендә мәдәният һәм мәгариф өлкәсендә хезмәт күрсәтү шартларының сыйфатына бәйсез бәя бирү буенча, иҗтимагый совет утырышы узды. Утырыш эшендә муниципаль район Советы һәм Башкарма комитетының җаваплы хезмәткәрләре, мәгариф һәм мәдәният учреждениеләре җитәкчеләре, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты. 2018 елда бәйсез бәяләүдә 47 белем бирү оешмасы-10 төп мәктәп, 12 урта мәктәп, 2 өстәмә белем бирү учреждениесе, 23 мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе катнашты. Иң күп балларны Сарсаз-Багряж, Бохарай, 2,4,7,6 нчы мәктәпләр, Түбән- Биш мәктәбе, Р. Ш. Фәрдиев исемендәге татар гимназиясе, балалар сәнгать мәктәбе һәм мәктәпкәчә учреждениеләр: «Аленка», «Уймак кыз», «Бөртек», «Энҗе», «Кояшкай» алды. Зәй муниципаль районында, мәдәният өлкәсендә хезмәт күрсәтү шартларының сыйфатына бәйсез бәя бирү, районның алты мәдәният учреждениесе буенча үткәрелде. Район мәдәният йорты муниципаль бюджет учреждениеләренең баллар саны буенча оешма рейтингы түбәндәгечә төзелгән: "Үзәкләштерелгән китапханәләр системасы" муниципаль бюджет учреждениесе, “Зәй балалар музыка мәктәбе", "Энергетик" мәдәният йорты”, "Зәй туган якны өйрәнү музее” муниципаль бюджет учреждениясе, кино бюджет учреждениесе, район мәдәният йорты муниципаль бюджет учреждениясе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: