Бәйрәм белән!

2017 елның 4 ноябре, шимбә
Хөрмәтле зәйлеләр һәм шәһәребез кунаклары! Сезне ихлас күңелдән Халыклар бердәмлеге көне һәм Татарстан Конституциясе көне белән котлыйм. Гражданлык теләктәшлеге һәм бердәмлек традицияләре – безнең җәмгыятебезнең һәм дәүләтебезнең үсеш нигезләре. Бары тик бергә һәм бердәм булганда гына без халыкка озак еллар хезмәт итүче, тормышны яхшы якка үзгәртүче проектларны тормышка ашыра алабыз, дәүләтебез үсеше перспективаларын ача алабыз. Татарстан Республикасы Конституциясе күпмилләтле Татарстан халкының тарихы бердәмлеген беркетте. Моннан 25 ел элек кабул ителгән Конституция безнең бәйсезлегебезнең ныклы нигезе, Татарстанның югары халыкара дәрәҗәсе һәм уңышлы үсеш гаранты булып тора. Татарстанлылар, Республика Конституциясенә тугрылык саклап, Татарстан Республикасы Президенты җитәкчелегендә республиканың бөтенлеге һәм мәнфәгатьләре сагында торырга әзер һәм сәләтле булуларын күрсәтәләр. Конституция, җәмгыятебезнең төп кыйммәтләре буларак, иҗтимагый-сәяси бердәмлек, теләктәшлек һәм тотрыклылыкны ныгытты. Конституциядә каралган Татарстан Республикасы үсешенең өстенлекле проектлары ирекле үсеш, куркынычсызлык һәм иминлек өчен тиешле шартлар тудыруга юнәлдерелгән. Халыклар бердәмлеге көне һәм Татарстан Конституциясе көне гражданнарны берләштерүгә хезмәт итә, индивидуализмнан китәргә, җәмгыятебез алдында җаваплылыкны үстерүгә булыша. Әлеге бәйрәмнәр бүген Ватаныбызның иминлеге һәм үсеше, иреге хакына төрле буыннарны, халык һәм милләтләрне, социаль катламнарны, хезмәт ияләрен берләштерәүгә юнәлдерелгән. Хөрмәтле зәйлеләр! Сезнең өчен бу бәйрәм көннәре безнең иксез-чиксез зур илебезнең бер халкы булуыбызны искәртсен. Сезгә чын күңелдән сәламәтлек, бәхет, иминлек һәм яңа хезмәт казанышлары телим. Зәй муниципаль районы башлыгы Р.Г.Кәримов.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: